Barcelona maraton
7.3. 2010

Začátkem března, kdy v Liberci vládla ještě zima, jsme se v dobré víře, že jedeme do teplejšího počasí, vydali do Barcelony. V den příletu, byla sobota, jsme byli ještě nadšeni, neboť jsme mohli sundat kabáty a při kafíčku na terásce nastavovat tváře jarnímu hřejícímu sluníčku. Bohužel hned druhý den, kdy se konal maratón, se začalo prudce ochlazovat a závod se již běžel za dosti chladných teplot blížících se nule. Kolem trati se po celé délce závodu, který byl celý veden městem, tlačilo neuvěřitelné množství fandících Španělů, ale také turistů. Naštěstí nepršelo,a tak Zbyněk doběhl, ač vysílen chladem, v pěkném čase 3:12:33 hod. (Závodu se zúčastnilo z celého světa celkem 10 115 závodníků. Maratón v Barceloně je velice populární.) Po krátkém odpočinku v hotelu, jsme se stejný den odpoledne vydali ještě na krátkou prohlídku historického jádra města. Druhý den jsme s prohlídkou pokračovali. Tentokrát byl naším cílem olympijský stadion MONTJUIC, který byl dějištěm olympijských her v roce 1992. Pro sportovce určitě veliký zážitek. Další procházky Barcelonou jsme již museli přizpůsobit počasí, které v ty dny jistě překvapilo i samotné Španěly. Husté sněžení, teploty pod bodem mrazu, a občas i sněhová bouře utvořily z palem obří sněhové koule na noze. Doprava v Barceloně byla zcela ochromena a lidé, mezi nimi i my, se střídavě klouzaly a po kotníky brodily sněhem pěšky do svých domovů. Druhý den, v úterý, kdy jsme již Barcelonu opouštěli, opět optimisticky zářilo slunce na modré obloze a na ulicích se rozpouštěly zbytky sněhu z předchozího dne.

Jarmila Nýdrlová

Účastníci zájezdu: Nýdrle Zbyněk Nýdrlová Jarmila
 Za SK MAXTRI závodil: Nýdrle Zbyněk 3:12:33 hod. Získal v celkovém pořadí 1 279. místo. Z celé ČR bězělo pouze 11 závodníků.